• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інформація про заклад

Романовобалківська ЗОШ І-ІІІ ступенів

/Files/images/IMG_3254-768x576.jpg

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/2.jpg

1 вересня 2014 року Романовобалківська ЗОШ І-ІІІ ступенів відзначила своє 40-річчя. Сьогодні це одна з кращих шкіл в Первомайському районі на Миколаївщині, знана в області та в освітянських колах України не один десяток років. В школі навчаються учні з 5 сіл Романовобалківської сільської ради. За роки існування навчальний заклад дав путівку в життя понад 700 випускникам, 37 з яких нагороджені золотими та срібними медалями. Третя частина випускників здобула вищу освіту в престижних вузах України. Щороку 60%-70% випускників вступають до вузів за результатами ЗНО.

Школа має стабільний, високопрофесійний педагогічний колектив. З 22 вчителів 20 мають вищу фахову освіту, 2 – середню спеціальну. З них: 5 - вчителів-методистів, 2- старших вчителя, 11 – спеціалісти вищої категорії, 4 – нагороджені знаком «Відмінник освіти України», 1 – нагороджений орденом Трудової Слави ІІІ ступеня, 1– нагороджений знаком «Василь Сухомлинський», 1- має звання «Заслужений працівник освіти України».

У Романовобалківській ЗОШ І-ІІІ ступенів створено достатню матеріально-технічну базу. До послуг учнів 16 сучасних навчальних кабінетів, комп’ютерний клас, майстерня, краєзнавчий музей, їдальня, актова та спортивна зали, спортивні майданчики, бібліотека. Школа має вихід в Інтернет. Понад 20 років вона булла опорною в районі з питаннь трудового навчання і виховання. Майже три десятиліття її називали «Школою хлібороба». Багаторічний досвід, набутий за 25 років роботи учнівської виробничої бригади, довів право на існування такої назви, про що свідчить і те, що Міністерство освіти і науки України в 1997 році визнало цей досвід як передовий і рекомендувало питання «Виховання працелюбної особистості, цивілізованого господаря, готової до життєдіяльності і праці в умовах ринкових відносин» взяти до відома всім школам країни (Збірник наказів МОН № 23, 1997 р.).

І. РЯДКИ ІСТОРІЇ ШКОЛИ

Навчальний заклад (початкова школа) був заснований в 1890 році на базі маєтку місцевого пана Шубовича. В 1924 році школа набула статус п’ятирічки, з 1931 року вона почала працювати як семирічка, а в 1965 році була реорганізована у восьмирічку. Історичні події в ті часи на території села нічим не відрізнялися від тих, що відбувалися в країні. Серед директорів школи, що працювали у різні часи вказаного періоду, були: Нотич М.Ф, Черкавський В.А, Артеменко О.Г, Пастерначук В.Д. Бацько В.В. В далекому 1974 році на кошти місцевого колгоспу ім. ХХ з’їзду КПРС за участю, в тому числі й колгоспників, була побудована триповерхова школа на 640 учнівських місць. Провідну роль в будівництві школи відіграли голова колгоспу Поздняк О.О. та директори шкіл Пастерначук В.Д. і БацькоВ.В. З вводом в експлуатацію нового приміщення Романовобалківська восьмирічка була реорганізована в середню. Учні отримали можливість здобувати середню освіту в своєму рідному селі Романова Балка. Певний час середню освіту здобували в Романовій Балці й учні старших класів села Степківка. Цим питанням вже довелося займатися директорам Боршківському І.Ф.( 1 рік), Пастерначук Л. М. ( 2 роки), Скляренку М.М. (2 роки). В 1976 році школа провела свій перший випускний вечір.

З 1981 року школу очолила молода, енергійна директор Повстемська Віра Іванівна. Розпочалися суттєві зміни як в освітньому, так і у виховному середовищах школи. 1983 рік став історичним для Романовобалківської школи, роком народження учнівської виробничої бригади. Вже з 1986 року робота учнівської виробничої бригади була в полі зору районного та обласного відділів освіти, центральної та місцевої преси, райвиконкому. За значні результати в трудовому вихованню молоді в цьому ж році бригаді було присуджено І місце в районі, а школу - премійовано новеньким колісним трактором «МТЗ-80». Учні на рівні з дорослими працювали в господарстві на жнивах, заготовляли сіно, обкошували колгоспні поля і дороги. Правління колгоспу щорічно нагороджувало учнів і їхнього керівника, передовика виробництва, орденоносця, вчителя виробничого навчання Романішина С.С., цінними подарунками, грамотами, заносило на колгоспну дошку пошани кращих членів учнівської виробничої бригади, неодноразово вручало стрічки переможців жнив, нагороджувало туристичними путівками по країні.

/Files/images/novini_2016/1.jpg

/Files/images/novini_2016/2.jpg

Учнів, членів учнівської виробничої бригади, з 9 класу приймали в члени колгоспу на загальноколгоспних зборах і видавали їм трудові книжки. По закінченню школи хлопці мали 2-3 роки трудового стажу, багато з них йшли відразу ж на колгоспне виробництво, вливалися в коллектив дорослих своїх колишніх наставників. Школа за всі роки жодного разу не здала позицій лідерів в районі.

З 1989 року керівництво Первомайським районом, беручи до уваги значний внесок школи і її виробничої бригади у вирощування сільськогосподарської продукції, прийняло рішення: 50% прибутку від реалізації вирощеного урожаю направити на спецрахунок школи, а з 1991 року - весь 100% прибуток. В цьому основну роль зіграв мудрий і далекоглядний керівник району Ратушняк О.Л. З того часу школа зажила повнокровним життям, значно змінила своє обличчя, зміцніла її матеріальна база, обновився парк техніки, поліпшилося і значно здешевилося харчування учнів. Було запроваджено виплату стипендій відмінникам навчання, вирішено питання надання допомоги сиротам і напівсиротам і багато іншого.

В 1992 році в Україні розпочалася приватизація землі і виділення земель запасу в постійне користування. На той час результати роботи шкільної виробничої бригади були очевидні і суттєві. Керівництво сільської ради (голова Цвигун Л.А, секретар Студзінська Г.С.) за згодою правління місцевого колгоспу ім. ХХ з’їзду КПРС ( голова Чаусенко Л.І.) включили школу в список по приватизації землі. Цю ініціативу підтримало й керівництво району. З 1995 року школа має 74.4 га власної землі. З цього року учні і вчителі працювали вже на добробут власної школи, в усі найтяжчі часи в економічному плані школа не відчувала великої скрути, оскільки завжди мала на спецрахунку власні кошти на всі потреби. Зміна устрою і відношень у виробництві кінця 90-х років ХХ ст., всього суспільного життя не могли не позначитися на роботі шкільної виробничої бригади. З 2002 року довелося змінити схему її роботи, вступити в партнерські відносини зі щойно сформованим місцевим фермерським господарством «Основа» з метою отримання суттєвої допомоги в догляді за рослинами, в забезпеченні посівним матеріалом, сушці та зберіганні вирощеної продукції і, накінець, у її реалізації. У 2008 році землю передали в оренду ФГ «МТД» на короткочасне користування згідно договору.

За 25 років роботи учнівської виробничої бригади змінилося декілька поколінь учнів. Понад 250 юнаків-старшокласників пройшли школу трудового гарту по вирощуванню зернових, технічних і медоносних культур, кукурудзи, баштанних і овочів, довгий час мали під опікою сад. В селі зникла проблема кадрів для сільського господарства. Директору школи Повстемській В.І. вдалося вирішити одну з немаловажних проблем, пов’язаних з діяльністю виробничої бригади: понад 10 років старшокласники мали можливість в школі здавати державний екзамен з тракторної справи і одержувати посвідчення тракториста, яке давало їм право відразу ж сідати за кермо трактора на виробництві. Історія учнівської виробничої бригади багата й змістовна. Бригада багато років, ще з далеких 90-х, була єдиним фінансовим джерелом для повнокровного життя школи. Доходи від її роботи щорічно сягали 35-40 тисяч гривень. За кошти, які йшли від реалізації вирощеної на власному полі сільськогосподарської продукції, було зроблено наступне: створено краєзнавчий музей, кабінет механізації, кооператив по виготовленню шкільних шаф-стінок, кабінет швейної справи, кабінет ОБЖД, клас хореографії, базу для навчання шестирічок, базу для пришкільного оздоровчого табору «Сонечко», закуплено дискову борону, культиватор, сівалку, автомобіль «Таврія», 7 комп’ютерів, меблі для комп’ютерного класу, сучасні музичні інструменти та апаратуру, копіювальну та розмножувальну техніку, меблі для адмінкабінету, наочність в навчальні кабінети, спортінвентар, туристичне обладнання (фото).

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/5.jpg

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/6.jpg

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/7.jpg

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/8.jpg

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/9.jpg

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/10.jpg

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/11.jpg

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/12.jpg

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/13.jpg

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/14.jpg

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/15.jpg

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/16.jpg

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/17.jpg

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/18.jpg

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/19.jpg

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/20.jpg

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/21.jpg

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/22.jpg

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/23.jpg

Крім того багато років передплачувалося 40-50 періодичних видань, фінансувалися всі шкільні свята, проводилися поточні ремонти школи і матеріальне заохочення призерів олімпіад і змагань. За власні кошти школі вдалося зробити євроремонт внутрішнього туалету, побудувати гараж, теплицю, тир. Щороку за рахунок власної продукції здешевлювалася на третину вартість шкільних учнівських обідів. Практично всі господарчі проблеми, до найменших дрібниць, розв’язувалися й розв’язуються школою і сьогодні за власні кошти, які тепер надходять від оренди землі і становлять 60 тисяч гривень. Але поряд з матеріальною стороною вирішувалася не менш важлива проблема: трудовий гарт молоді. В школі побувало чимало кореспондентів з Києва та Москви, вони бачили учнів в роботі безпосередньо на полі і відкрито захоплювалися їхньою роботою, писали про них на сторінках центральних газет. З числа кращих випускників, членів бригади, спочатку колгосп, а тепер фермерські господарства відбирають собі стипендіатів, направляючи їх на навчання в сільськогосподарські вузи. Оглядаючи пройдений учнівською виробничою бригадою шлях, аналізуючи її роботу, можна стверджувати, що роки з 1983 по 2008 є історичними для школи.

ІІ. СУЧАСНІСТЬ.

Школа пишається своїми 37 медалістами, які вступали в найпрестижніші вузи з першого екзамену, підтверджуючи високий рівень своїх знань, отриманих в школі. Всі випускники, які продовжували навчання в різних вузах, навчалися і навчаються без проблем, багато з них обіймали і обіймають керівні студентські посади, за рейтингом вони обходять студентів, випускників міських шкіл. Учням школи підкоряються вершини на районних та обласних олімпіадах. Щороку 10-14 учнів є призерами районних олімпіад, 3-4 –обласних. Останні роки серед переможців найвищих Всеукраїнських інтелектуальних конкурсів та олімпіад є й учні школи. Це:

Випускниця 2013 року Новик Маргарита в 2013 році посіла ІІІ місце на обласній олімпіаді з німецької мови.

Учениця 11 класу Повстемська Наталя (2012 рік-ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі (м. Київ) з інформатики «Шукачі скарбів», ІІІ місце на обласному конкурсі з української мови та літератури ім. Т.Шевченка; 2013 рік - ІІІ місце на обласному конкурсі з української мови та літератури ім. Т.Шевченка, ІІІ місце на Всеукраїнському етапі конкурсу з української мови та літератури ім. Т.Шевченка, 2014 рік –– ІІІ місце на обласному конкурсі з української мови ім. П. Яцика; 2015 рік - ІІ місце на обласній олімпіаді з української мови та літератури, ІІІ місце на обласній олімпіаді з німецької мови та ІІІ місце на обласному конкурсі з української мови ім. П. Яцика; 2017 рік – ІІ місце на обласному конкурсі з української мови та літератури ім. Т Шевченка, запрошення до участі у Всеукраїнському; І місце на районній та ІІІ місце на обласній олімпіаді з української мови.

Учениця 9 класу Зацерківна Владислава (2012 рік -ІІ місце на обласній олімпіаді з української мови та літератури та ІІ місце на обласному конкурсі з української мови ім. П. Яцика; 2013 рік - ІІІ місце на обласному конкурсі з української мови ім. П. Яцика; 2015 рік – ІІІ місце на обласному конкурсі з української мови ім. П. Яцика; 2016 рік–ІІ місце на обласній олімпіаді з української мови та літератури та ІІІ місце на обласному конкурсі з української мови ім. П. Яцика; 2017 рік – ІІ місце на обласному конкурсі з української мови ім. П. Яцика та участь у Всеукраїнському; ІІ місце на обласному конкурсі з української мови та літератури ім. Т Шевченка; І місце на районній олімпіаді з української мови, ІІ місце на обласній олімпіаді з української мови.

Учениця 8 класу Повстемська Анна (2013 рік - ІІ місце на обласному конкурсі з української мови та літератури ім. П.Яцика та V місце на Всеукраїнському етапі конкурсу (м. Київ) з української мови ім. П. Яцика; 2014 рік –– ІІІ місце на обласному конкурсі з української мови ім. П. Яцика та ІІІ місце на Всеукраїнському етапі конкурсу з української мови ім. П. Яцика; 2015 рік – ІІІ місце на обласному конкурсі з української мови ім. П. Яцика та ІІІ місце на обласному конкурсі з української мови та літератури ім. Т.Шевченка), 2017 рік – ІІ місце на обласному конкурсі з української мови ім. П. Яцика та участь у Всеукраїнському конкурсі, І місце на районній та ІІ місце на обласній олімпіаді з української мови.

Учениця 9 класу Подгороднюк Маргарита в 2016 році зайняла ІІ місце на обласному конкурсі читців в конкурсі «Батьківське слово».

Учениця 4 класу Павлух Ірина в 2017 році зайняла І місце на районному та ІІІ місце на обласному конкурсі з української мови ім. П. Яцика.

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/24.jpg

Школа пишається успіхами випускників Маляренка Вадима, Патрушевої Вікторії, Гаркуші Юлії, які є дипломантами та призерами обласного відділення Малої академії наук; випускницею школи, володаркою Гран-Прі в обласному конкурсі «Таланти твої,Миколаївщино» в жанрі авторської пісні Семеновою Оксаною; випускницею школи Журавльовою Тетяною, визнаним лідером художнього читання не на одному обласному конкурсі; випускницею школи Похитун Тетяною, яка, будучи студенткою Миколаївського педагогічного університету, виборола право навчання в Австрії; випускником школи Поноченюком Сергієм, відомим художником особливого жанру, випускником школи Хмарським Олександром, лікарем неврологічного відділення Миколаївської обласної лікарні; випускницею школи Повстемською Наталією, головним казначеєм Миколаївського обласного казначейства; випускником школи, головою великого сучасного фермерського господарства «Основа» з найсучаснішою технікою та найновітнішими технологіями виробництва сільгосппродукції Маляренком Олегом Юрійовичем, випускником школи, генеральним директором ООО «Термоелектро–Україна» Буйновським Віктором Дмитровичем, випускницею школи Тупчій Аллою, викладачем німецької мови в вузі Німеччини. Цей список можна продовжити ще не одним прізвищем.

Школа пишається вчителем фізики Повстемським В.І.- автором методичного посібника з фізики «Педагогічні технології у викладанні фізики», надрукованим видавництвом «Основа» в 2006 році, дипломантом двох Всеукраїнських конкурсів «Панорама творчих уроків», вчителем початкових класів Юрченко О.К, призером обласного конкурсу « Від творчого вчителя – до обдарованого учня», вчителем математики Папіровник В.Ф.

В школі вдалося створити колектив однодумців, який здатний до розв’язання сучасних проблем освітянської галузі, до втілення інновацій в умовах сільської школи. Школа протягом багатьох років займає в районі сталу позицію з усіх показників у роботі. Неодноразово вона була переможцем в соціалістичних змаганнях, три роки не полишав школи перехідний прапор і залишився навічно на зберіганні в шкільному музеї й донині. На базі школи проводились: звіт завідуючого райво про хід реформи в освіті, численні семінари районного та обласного рівнів, виїздні засідання райради, постійної комісії обласної ради з питань освіти, колегія обласного управління освіти тощо. Праця колективу постійно гідно оцінювалася відділом освіти, багато років школа працювала на довірі та самоконтролі. За рейтингом в районі вона посідає одне з провідних місць. З 1986 року по 2000 рік в навчальному закладі активно втілювалися елементи досвіду Сахнівської середньої школи після поїздки директора школи на Черкащину в складі обласної делегації. Результат цієї поїздки: створений чудовий краєзнавчий музей, реорганізована база трудового навчання та виховання, внесено суттєві зміни в роботу шкільного самоуправління, запроваджено власні традиції.

35 років очолює Романовобалківську ЗОШ І-ІІІ ступенів вчитель-методист вищої категорії, відмінник освіти, «Заслужений працівник освіти України» В.І. Повстемська (фото).

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/25.jpg

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/26.jpg

У перші роки становлення незалежності України вона зуміла не лише зберегти, але й значно розширити та оновити матеріальну базу школи за рахунок самофінансування. Очолювана нею «Школа хлібороба» є її дітищем. За час роботи Вірі Іванівні вдалося створити належні умови для якісного навчання сільських дітей, безпечні умови праці, здоровий мікроклімат у колективі, відкрити краєзнавчий музей, створити базу для трудового навчання школярів, а також запровадити багато цінного з досвіду роботи відомої Сахнівської школи. Вона зуміла забезпечити школі стабільний поступ вперед, зберігши її найкращі традиції, домогтися того, що протягом багатьох років Романовобалківська ЗОШ І–ІІІ ступенів є однією з кращих сільських шкіл не лише району, але й області. У 2006 році школа посіла ІІІ місце в обласному конкурсі на кращу модель сучасної сільської школи, в 2008 році – І місце в області з трудового виховання. Школа постійно бере участь у різних конкурсах та олімпіадах. В 2006 році в Києві вона стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Інновації у навчальному процесі», а за 2007 рік вона визнана переможцем Всеукраїнського конкурсу по створенню умов з охорони праці. Сама ж директор була учасником І Всеукраїнського з’їзду вчителів (1992 р.) та установчого з’їзду по створенню Асоціації керівників шкіл України (1993 р.), Всеукраїнської педагогічної виставки–презентації «Інноваційні технології навчання» (2006р.), Міжнародного форуму «Нові горизонти ІКТ в освіті» (2006, 2007 рр.). Три роки поспіль керувала школою молодого керівника та школою резерву освітянських керівних кадрів району. Своєю енергією, любов’ю до життя і до праці Віра Іванівна запалює кожного, хто працює з нею поруч. Неодноразово обиралась депутатом сільської та районної рад, є постійним членом виконкому. За багаторічну плідну працю та особистий внесок у справу розбудови національної освіти Повстемська В.І. нагороджена відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства освіти і науки України всіх трьох ступенів (Почесна грамота МО УРСР, 1984 р.; значок «Відмінник народної освіти», 1986 р.; знак «Василь Сухомлинський», 2006 р.), Почесним Дипломом Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України (2006 р.), медаллю «10 років незалежності України»(2001р.), чисельними грамотами та дипломами різних рівнів. У 2008 році їй присуджено обласну премію «Освітянин року» в номінації «Управління навчальним закладом». Її ім’я є серед 100 кращих імен освітянських зірок Миколаївщини.

Поряд з директором В. І. Повстемською впевненим кроком по освітянській ниві йдуть педагоги, які складають інноваційний потенціал шкільного колективу. На їхньому рахунку не один вдалий проект, втілений у життя, міцні знання їхніх вихованців, методичні знахідки, варті на наслідування. Це:

Вчителі-методисти:

Степанок В. І.

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/27.jpg

Повстемський В. І.

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/28.jpg

Хмарська В. В.

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/29.jpg

Юрченко О. К.

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/30.jpg

Повстемська В. І.

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/31.jpg

Старші вчителі:

Папіровник В. Ф.

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/Віра Федорівна.jpg

Чаусенко Н. А.

/Files/images/nformatsya_pro_zaklad/Наталя Анатоліївна.jpg

ІІІ. Нова школа - "Новий освітній простір"

З 2017 року в Україні стартував спільний проект Міністерств регіонального розвитку та освіти й науки щодо створення нового освітнього простору у 200 школах. У 50 з 200 відібраних шкіл будуть запущені нові освітні програми. Цього року він охопить 50 шкіл, серед яких і наша школа. За словами Л.Гриневич, Міносвіти пілотуватиме нові освітні програми і матеріали для першого класу нової української школи.

/Files/images/2018_rk/P6156481.JPG

  • Основними заходами з модернізації навчального середовища в нашій школі є:
  • облаштування кабінету інформатики 10 комп'ютерами і меблями

/Files/images/2018_rk/P2017558.JPG

/Files/images/2018_rk/P2287878.JPG

облаштування відпочинково-ігрової зони для початкової і старшої школи

/Files/images/2018_rk/P2207728.JPG

/Files/images/2018_rk/P2207730.JPG

/Files/images/2018_rk/P2207736.JPG

облаштування бібліотеки новими меблями і 8 планшетами

/Files/images/2018_rk/P2207724.JPG

/Files/images/2018_rk/P2207721.JPG

  • облаштування їдальні новими меблями

/Files/images/2018_rk/P2207742.JPG

/Files/images/2018_rk/P2207740.JPG

створено спортивний майданчик для початкової школи

/Files/images/2018_rk/PB227132.JPG

/Files/images/2018_rk/PB227137.JPG

Спільними зусиллями змінено зовнішній вигляд та внутрішнє наповнення навчального закладу, сформовано уявлення про сучасну школу європейського зразка.

Кiлькiсть переглядiв: 456

Коментарi